رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان از خط تولید مته حفاری جهاد دانشگاهی خوزستان

۱۲ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۹ کد : ۱۲۶۹۰ اخبار گروه پژوهشی مکانیک اخبار برگزیده
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان از بخش‌های مختلف سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان بازدید کرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان از بخش‌های مختلف سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، دکتر امید حاجتی صبح امروز (یکشنبه 10 شهریور) با حضور در جهاد دانشگاهی خوزستان از بخش‌های مختلف این سازمان، از جمله مرکز خدمات تخصصی پزشکی، مرکز خدمات تخصصی بازرسی، مرکز تولید فرآورده‌های شیمیایی و خط تولید مته‌های حفاری، بازدید کرد.

سیدعلیرضا علوی، رییس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از روند بازسازی و توسعه بخش های مختلف سازمان و همچنین روند فعالیت خط تولید مته‌های حفاری، اظهار کرد: مرکز پزشکی جهاد دانشگاهی خوزستان از سال 1363 فعالیت خود را در مرکز شهر اهواز آغاز کرد و با توجه به قدمت ساختمان این مرکز، این ضرورت احساس شد که برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به بیماران، لازم است طرح بازسازی مرکز و همچنین افزایش فضای فیزیکی آن، اجرایی شود. بر این اساس پایان سال 96 فرآیند بازسازی مرکز خدمات تخصصی پزشکی جهاد دانشگاهی خوزستان آغاز شد و در سال 97، این طرح به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: با اجرای این طرح علاوه بر اینکه فضای فیزیکی مرکز پزشکی مطلوب‌تر شد، بخش انتظار آزمایشگاه نیز توسعه پیدا کرد و به این ترتیب امکان ارائه خدمات مطلوب‌تر به بیماران فراهم شده است.

علوی در خصوص راه‌اندازی مرکز تولید فرآورده‌های شیمیایی و همچنین طرح بازسازی مرکز خدمات بازرسی نیز گفت: مرکز تولید فرآورده‌های شیمایی نیز در سال گذشته در جهاد دانشگاهی خوزستان راه‌اندازی شد. بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، محصولاتی در این مرکز تولید خواهند شد که در حال حاضر وارد می‌شوند و بار مالی بسیاری را به کشور و سیستم درمانی وارد می‌کنند، ولی با تولید این محصولات در کشور، در این زمینه خودکفا خواهیم شد. یکی از این محصولات، ژل سونوگرافی است که در این مرکز تولید شده است و به زودی کار تولید انبوه آن آغاز خواهد شد.

رییس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان ادامه داد: مرکز خدمات تخصصی بازرسی جهاد دانشگاهی نیز پروژه‌های متعددی را در زمینه بازرسی فنی در حوزه نفت و حفاری و همچنین مهندسی معکوس و تولید قطعات مورد نیاز صنعت نفت را انجام داده است. محل فیزیکی استقرار این مرکز نیز سال گذشته بازسازی شد و در حال حاضر به خوبی در حال همکاری و مشارکت با صنعت نفت است.

وی در بازدید از خط تولید مته‌های حفاری، افزود: پس از آنکه دانش فنی تولید مته‌های حفاری در جهاد دانشگاهی خوزستان بومی‌سازی شد، خط تولید این محصول استراتژیک توسط معاون اول رییس جمهور به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر این خط به خوبی در حال فعالیت است. تولید مته حفاری در استان خوزستان، اقدام شایسته‌ای بود که توسط جهادگران استان به انجام رسید و با رونق این خط و توسعه فعالیت آن، در زمینه واردات مته حفاری خودکفا خواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، امید حاجتی نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت انجام کار علمی و تدوین دانش فنی در زمینه ساخت و تولید محصولات استراتژیک مورد نیاز کشور، از آمادگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای حمایت از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی خبر داد.


( ۲ )

نظر شما :